• Links
  • Links

Regisseren (maken)

PDF
Afdrukken

Pas vanaf het schooljaar 2012 start de academie een driejarige opleiding ‘Regie podiumkunsten’. Deze opleiding wil degelijke regisseurs vormen.  Ze richt zich ondermeer tot cursisten en afgestudeerden uit het Deeltijds Kunstonderwijs maar ook tot geïnteresseerden uit de amateurkunsten, de socioculturele sector en het onderwijs.  De instapleeftijd is minimum 18 jaar.  Het is niet noodzakelijk dat cursisten vooraf een toneel- of woordopleiding hebben gevolgd aan een academie maar enige affiniteit met of ervaring in podiumkunsten (meegespeeld in een amateurgezelschap, workshops gevolgd …) is wenselijk.

De opleiding heeft tot doel geïnteresseerden een uitgebreid pakket aan te bieden, ze biedt een intensief en sterk uitgebouwd programma met individuele begeleiding door ervaren, professionele docenten.  Dit verzekert een degelijke basis om zelf in de praktijk te gaan regisseren.

De cursus is driejaarlijks en vergt, van september tot en met juni 3 uren per week.
Het 1ste jaar is voor 2 uur theoretisch en draait om toneelstukken: theatergeschiedenis, dramaturgie, tekstanalyse. Daarnaast proberen de cursisten in het uur praktijk hun analyses uit op korte fragmenten, met elkaar als speler.
In het 2de jaar hebben we 2 uur praktijk, waarbij je met spelers van buiten de groep grondig aan fragmenten werkt: de cursisten communiceren met acteurs en zetten hun regieconcept om in de repetitiepraktijk.  In de theorie van het 2de jaar concentreren we ons op vormgeving (scenografie/licht...)
Ze krijgen een technische basis om met voldoende kennis van zaken hun visie aan theatermedewerkers (producenten, directies, technici …) door te geven.
In het 3de jaar werk je aan een eindwerk, een theaterproductie, zelfstandig maar onder begeleiding.  Naast deze 3 uur gaan we ook elk jaar een tiental professionele theaterproducties in groep bekijken en bespreken, in communicatie met de betrokken artiesten.

Interesse?  Neem alvast contact op met Anton Segers (0486/92.95.74)
Let wel: de cursus start enkel vanaf september 2012!